Profi okna

Wymieniasz okna? Pamiętaj o tych pięciu zasadach

Jeśli zastanawiasz się nad nowymi oknami, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć, wykonaj pięć prostych kroków, aby podjąć decyzję, z której będziesz zadowolony.

Rozumiemy – kupowanie nowych okien i drzwi nie jest czymś, co robisz każdego dnia. Więc jeśli to jest twój pierwszy raz, trafiłeś we właściwe miejsce. Pomożemy poprowadzić Cię przez proces zakupu okna, abyś mógł podjąć decyzję, z której będziesz zadowolony. Od początkowej fazy zakupów aż po instalację, eksperci w Profiokna są tutaj, aby udzielić przydatnych wskazówek i informacji oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania, które możesz mieć po drodze. Zacznijmy.

5 kroków do przemyślanych zakupów okien

Dobre okno nie tylko wypełnia przestrzeń naturalnym światłem i zapewnia możliwość świeżego powietrza. Odpowiednie okna mogą przekształcić przestrzeń w domu i chwile w życiu. Niezależnie od tego, czy szukasz zastępczych okien, przebudowy pokoju lub budowania wymarzonego domu od podstaw, oto pięć kroków, które pomogą Ci wybrać najlepszy projekt dla domu.

1. Zbierz inspirację dla projektu okien

Inspiracja jest wszędzie. Podczas zbierania pomysłów na nowe lub zamienne okna odwiedź witryny takie jak Houzz i Pinterest, aby znaleźć zdjęcia, porady i porady, które mogą zainspirować Twoją następną świetną przestrzeń. Eksploracja kont o architekturze i wnętrzach oraz hashtagów na Instagramie może również dostarczyć wielu inspiracji projektowych. Zobacz lokalne projekty, aby zobaczyć, jak inni właściciele domów w Twojej okolicy aktualizują swoje okna. Utwórz kolekcję obrazów, które Cię zainspirują i odwołuj się do nich, gdy zaczniesz kupować nowe okna marzeń.

2. Wykonaj swoje badania

Będziesz żył z oknami każdego dnia, więc warto poświęcić chwilę, aby zobaczyć produkty, które instalujesz osobiście. Zatrzymaj się przy naszym biurze w Profiokna, aby zobaczyć z bliska różne style okien i drzwi. Dotknij i poczuj produkty i naprawdę wejdź z nimi w interakcję, aby przekonać się o ich funkcjonalności i łatwości użytkowania. Czy okno można łatwo otworzyć i zamknąć? Czy będzie to miało sens w aktualizowanych przestrzeniach? Poświęć ten czas, aby zapytać przedstawicieli o różne dostępne produkty i funkcje okien. Zrozumienie dostępnych funkcji i opcji oraz określenie, co jest dla Ciebie ważne, pomoże ci w ustaleniu budżetu.

3. Ustal budżet

Projekty wymiany okien to inwestycja, która może przynieść korzyści, takie jak zwiększona efektywność energetyczna i wyższa wartość domu. Materiały na okna oraz rozmiar i liczba instalowanych okien będą miały wpływ na koszt projektu. Priorytetowe funkcje i opcje, które są dla Ciebie najważniejsze, mogą pomóc w zawężeniu wyszukiwania okien i drzwi, które odpowiadają Twojemu budżetowi. Możesz zdecydować się zainstalować kilka okien jednocześnie lub zapytać przedstawiciela swojego okna o wszelkie specjalne oferty finansowania lub sezonowe promocje, które mogą być dostępne.

4. Pracuj z profesjonalistami

Kiedy będziesz gotowy, pozwól profesjonalistom przyjść do Ciebie. Nasi sprzedawcy wezmą  pod uwagę budżet, styl architektoniczny domu i region, w którym mieszkasz, aby doradzać ci jaki typ, materiały, funkcje i opcje, które najlepiej do Ciebie pasują. Porozmawianie z ekspertem o projekcie okna może pomóc w dokładniejszym oszacowaniu kosztów i pozwala przejrzeć wszelkie pozostałe pytania dotyczące wymiany okna, które możesz mieć.

5. Ciesz się komfortem

Nowe okna i drzwi to jedna z najmądrzejszych inwestycji, jakie możesz zrobić w domu. Po wybraniu okien odpowiednich dla domu zaplanuj instalację okna z certyfikowanym specjalistą, aby zapewnić prawidłową instalację. Nowe i zamienne okna mogą ulepszyć Twój dom na długie lata. Po zakończeniu projektu wymiany okien zatrzymaj się i doceń nową energooszczędność, wydajność dźwięku i komfort życia.