Profi okna

Wszystko, co musisz wiedzieć o drzwiach

Jedną z pierwszych rzeczy, które odwiedzający zauważa, gdy przychodzą do twojego domu, są drzwi wejściowe. Dobrze wybrany może odważnie oświadczyć o Twojej osobowości i stylu. Ale jeśli jest zużyty lub gnijący, może być innego rodzaju stwierdzeniem … Drzwi są często zaprojektowane tak, aby trwały tak długo, jak sam dom. Niemniej jednak może się zdarzyć, że zdecydujesz, że nadszedł czas na wymianę ze względów estetycznych. Jeśli twoje drzwi są starszego modelu lub nigdy nie były wymieniane, może być czas na rozważenie ulepszenia. Dzięki wszystkim nowym materiałom i produktom na rynku, nowe drzwi mogą zaoferować jeszcze więcej korzyści niż tylko ograniczyć atrakcyjność. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o drzwiach – od korzyści związanych z wymianą po materiały, które tam są.

Korzyści z wymiany

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć wymianę drzwi wejściowych. Być może twoje drzwi wyglądają na zużyte lub po prostu nie w stylu. Może jest trudny w obsłudze. Bez względu na powód, istnieje kilka zalet – niektóre estetyczne i funkcjonalne – które sprawiają, że wymiana drzwi wejściowych jest naprawdę satysfakcjonującą inwestycją. Poniżej je rozkładamy.

Lepsze bezpieczeństwo

Szacuje się, że przymusowe wejście stanowi 60 procent włamań do domu. Producenci drzwi ulepszyli technologię i produkty w nowych drzwiach, co zwiększa bezpieczeństwo Twojego domu. Zaawansowane systemy obrony tych drzwi zapewniają bezpieczeństwo Twojej rodziny.

Większa efektywność energetyczna

Nowe drzwi mają lepsze właściwości izolacyjne, dzięki czemu Twój dom jest wygodniejszy przez cały rok. Nie zapomnij zaktualizować wszystkich uszczelek wokół ościeżnicy podczas wymiany drzwi. Sensowne jest trzymać dolary w kieszeni zamiast pozwolić im wyjść za drzwi.

Lepsza redukcja hałasu

Nowsze drzwi mają możliwość zatrzymywania dźwięków poza domem. W miarę starzenia się drzwi tracą swoje właściwości wygłuszające, co pozwala na zwiększenie hałasu. Producenci drzwi zwiększyli również zdolność drzwi do zatrzymywania większego hałasu. Twoje nowe drzwi są zaprojektowane do obsługi różnych dźwięków, które wzrosły wraz z większą liczbą mieszkańców.

Materiały

Kiedy przychodzi czas na wymianę drzwi, istnieje wiele różnych materiałów do wyboru. Oczywiście odpowiedni materiał do domu zależy od osobistych upodobań, klimatu i budżetu. Jednak każda z nich ma naturalne zalety i wady, z których niektóre są silniejsze lub piękniejsze od innych. Oczywiście, inwestując w dom, łatwo jest założyć, że najmocniejsza i najtrwalsza opcja jest najlepsza. Ale ponieważ drzwi są częścią zewnętrznej części domu, chcesz, aby były również przyjemne wizualnie. Kupując drzwi, szukaj produktów, które zapewniają odpowiednią równowagę siły i piękna. Poniżej szczegółowo dzielimy każdy materiał, aby ułatwić wybór nowych drzwi.

Wymiana drzwi drewnianych

Drewno

Drewno jest najpopularniejszym materiałem do drzwi zewnętrznych. Znany ze swojego piękna i wszechstronności, nic nie przebije drewna, jeśli chodzi o piękno organiczne. Należy jednak pamiętać, że drewniane drzwi wymagają dodatkowej obróbki i przebarwienia ze względu na ich podatność na wypaczenie pod wpływem słońca i wilgoci. Obecnie typowa firma produkująca drzwi produkuje drzwi wykonane z drewna umieszczonego pomiędzy zewnętrzną warstwą forniru lub stalowego rdzenia, które wyglądają jak drewno. Linie te mają tendencję do bardziej odpornego na wypaczanie niż czyste drewno, zapewniając wizualną jakość drewna bez jego wad.

Wymiana drzwi stalowych

Stal

Drzwi stalowe należą do najtrudniejszych i najtrwalszych opcji na rynku – i są też najtańsze. Jest tak, ponieważ mogą wgniatać, ale są odporne na pękanie i wypaczanie. Nawet po wgnieceniu uszkodzenia można naprawić za pomocą konwencjonalnego zestawu do naprawy karoserii. Chociaż stalowe drzwi są zwykle uważane za odpowiednie tylko do użytku przemysłowego, stają się coraz bardziej powszechne wśród mieszkań z powodu ich naturalnej wytrzymałości. Więc jeśli bezpieczeństwo i długowieczność są Twoimi najważniejszymi priorytetami, prawdopodobnie będziesz chciał trzymać się stali.

Podsumowanie

Jak widać, wymiana starych drzwi ma wiele zalet. Łatwo je zignorować, dopóki nie staną się prawdziwym problemem, ale nie pozwól im zbyt długo zwlekać.