Profi okna

 

Wielu naszych klientów (zarówno właścicieli domów, jak i deweloperów komercyjnych) uważa, że wybranie odpowiednich okien i drzwi dla ich projektu będzie najtrudniejszą częścią rozwoju. Zebraliśmy tę listę wskazówek, które pomogą Ci w tym procesie:

Właściwie dobrane okna i drzwi nadają Twojemu domowi ponadczasowy urok, elegancję i klasę. Dostępne w szerokiej gamie materiałów, wzorów i stylów okna i drzwi nadają wnętrzu elegancki charakter i zapewniają szczególną przytulną i wygodną atmosferę. Kluczem jest jednak znalezienie atrakcyjnego, ale funkcjonalnego rozwiązania, które wtapia się w wnętrza Twojego domu.

Oto kilka wskazówek, aby zawęzić wybór i dokonać właściwego wyboru:

1. Zacznij od wyboru odpowiedniego typu funkcji

Zdecydowanie najważniejszym elementem przy wyborze nowych okien i drzwi musi być funkcja, której szukasz. Twój projekt będzie bez wątpienia ograniczony przestrzenią i celem. Pierwszym priorytetem zawsze powinno być znalezienie odpowiednich okien i drzwi dla przestrzeni, na którą pozwala projekt i produktów, które sprawią, że korzystanie z przestrzeni będzie najłatwiejsze. Drzwi wejściowe występują w dwóch rodzajach – przesuwne i skrzydłowe. Profiokna oferuje również szeroką gamę okien, w tym okna uchylno-rozwierane i okna skrzydłowe. Zalecamy, aby dokonując wyboru, właściciele domów i deweloperzy mieli na uwadze następujące dwa pytania; są to często dwa pytania, które zadajemy klientom, pomagając im w dokonaniu wyboru:

Jaka jest funkcja pomieszczenia, w którym zostaną zainstalowane okna i drzwi? (tj. kuchnia, łazienka, salon, sala konferencyjna, biuro itp.)
Jakie wymiary ma pomieszczenie, w którym chcesz wymienić okna lub drzwi? ?

2. Następnie nadaj priorytet rozmiarowi i materiałom

Po ustaleniu, który typ okien lub drzwi będzie najlepiej pasował do Twojego projektu, skoncentruj się na materiałach, z których potrzebujesz tych produktów. Ponownie, w zależności od przeznaczenia przestrzeni, możesz potrzebować bardziej wytrzymałych materiałów. Drzwi i okna skierowane na zewnątrz będą musiały być wykonane z materiałów bezpieczniejszych i bardziej odpornych na różne warunki pogodowe. Zasadniczo okna i drzwi są dostępne z różnych materiałów, takich jak drewno, winyl, aluminium, szkło i plastik wypełniony metalem. Każdy ma swój własny zestaw zalet i wad. Na przykład drewniane okna oferują estetyczny wygląd, ale są dość wrażliwe na wilgoć i ciepło. Winyl stanowi praktyczny wybór, ponieważ są trwałe i łatwe do czyszczenia. Konserwacja, trwałość i łatwość instalacji to niektóre z funkcji, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wybierz ten, który oferuje ochronę, urodę i funkcjonalność Twojego domu. Okna i drzwi naszych dostawców są zbudowane z najlepszych materiałów i zostały zaprojektowane na dziesięciolecia. Aby uzyskać więcej informacji na temat materiałów, z których wykonane są nasze okna, prosimy o kontakt.

3. Pamiętaj o strukturze całego projektu

Następną rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest wyjątkowość architektoniczna twojego projektu lub domu. Okna i drzwi będą miały ogromny wpływ na estetykę i wartość odsprzedaży Twojego domu. Zanim zdecydujesz się na określony typ okna lub drzwi, upewnij się, że twoje wybory będą spójne z aranżacją domu. Ten krok często oszczędza klientom dokonywania wyborów, które mogą odpowiadać potrzebom konkretnej przestrzeni w domu, ale które ogólnie mogą nie być najlepiej dopasowane do projektu. Mądrze jest stosować podobny styl okien i drzwi w całym projekcie, aby estetyka i funkcjonalność były spójne. Jeśli chcesz zwiększyć wartość swojego domu lub projektu, pamiętaj, że potrzebujesz okien i drzwi, które pokazują lub podkreślają najlepsze cechy budynku. Na przykład, jeśli Twój dom ma ozdobne kolumny, lukarna lub listwy drewniane dodadzą elegancji do istniejących funkcji. 

4. Na koniec spójrz na swoje opcje kolorów

Chociaż klienci często kuszą się, aby najpierw zastanowić się nad kolorem swoich okien i drzwi, rozsądnie jest uczynić to ostatnim czynnikiem w tym procesie. Często kolor ramy okna będzie miał najmniejszy wpływ na ogólny wpływ okna. Często klienci zapominają o tym, że kolor okien i drzwi powinien pasować zarówno do wnętrza, jak i na zewnątrz domu. Z reguły mądrzej jest zdecydować się na bardziej tradycyjną paletę kolorów, która będzie ponadczasowa, a nie modna.